POKAZY PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 13 czerwca 2022r. w naszej szkole odbyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas trzecich. Celem pokazów było przygotowanie uczniów do udzielenia pierwszej pomocy oraz prawidłowego postępowania w czasie wypadku. Członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką p. Marzeny Tłuścik przybliżyli podstawowe zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Następnie zademonstrowali prawidłowe ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Uczniowie mogli wykorzystać nabytą wiedzę w ćwiczeniach praktycznych na fantomie. Wszyscy uczestnicy pokazów z dużym zaangażowaniem włączali się do wszelkich ćwiczeń zaproponowanych przez starszych kolegów.

Marzena Tłuścik