ZAJĘCIA Z PPP W KOZIENICACH

3 kwietnia 2024r. przedszkolaki z grup Motylków i Biedronek wzięły udział w zajęciach “Zabawa emocjami”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Aleksandrę Strąg, pedagog
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach. Zajęcia odbyły się w ramach realizowania w naszym przedszkolu Innowacji Pedagogicznej pt. “W krainie emocji”. Podczas lekcji dzieci nauczyły się jak poprawnie rozpoznawać i nazywać emocje oraz jak je wyrażać i regulować. Przedszkolaki brały udział w grach i zabawach ruchowych, które pomagały wyrazić różne uczucia, takie jak radość, smutek, gniew czy strach. Stworzyły również prace plastyczne, aby wyrazić swoje własne emocje. Całe zajęcia oparte były na współpracy, empatii oraz budowaniu zdolności do rozumienia i wyrażania emocji.

Przedszkolaki z grup Tygrysków oraz Pszczółek 5 kwietnia 2024r. brały udział
w zajęć prowadzonych przez Panią Małgorzatę Kowalczyk i Panią Małgorzatę Chlebowską
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach. Były to zajęcia: “Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”. Dzięki nim nasze przedszkolaki przekonały się jak ważny dla dzieci jest ruch. Za pomocą ciekawych zabaw ruchowych przeprowadzonych indywidualnie,
w parach oraz grupowo przedszkolaki miały okazję nauczyć się współdziałania, zaufania oraz pomocy swoim rówieśnikom. Zajęcia te bardzo spodobały się naszym przedszkolakom wywołując na ich twarzach wiele uśmiechu oraz radości z wykonywanych działań.

Spotkania te zostaną w pamięci naszych przedszkolaków na długi czas!.

Anna Ogrodzińska
Ewa Matysiak