AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 26 kwietnia 2024 r. w ZSiPO w Magnuszewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie pod kierunkiem p. Agaty Cwyl przygotowała klasa 5a. Gościnnie wystąpiła Pola Kocyk z klasy 1a, oraz przedszkolak Mikołaj Nazorek z grupy „Motylki”.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co to była Konstytucja, jakie miała główne założenia i jakie zmiany wprowadzała w życie. Zagrane przez uczniów scenki odzwierciedlały klimat Rzeczpospolitej XVIII wieku, sytuację polityczną i społeczną.

Podczas akademii wspólnie odśpiewaliśmy nie tylko pieśń: „Witaj Majowa Jutrzenko”, ale także hymn państwowy i pieść szkoły. Uczniom bardzo przypada do gustu piosenka pt.: „Flaga Państwowa”, której święto obchodzimy 2 maja, a także piosenka o naszym małym mieście – Magnuszew. Rangę uroczystości podkreśliły galowe stroje uczniów.

Agata Cwyl