NIEBIESKIE IGRZYSKA

Reprezentanci uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły 11 kwietnia 2024 roku wzięli udział w sportowym wydarzeniu pod nazwą Gminne Niebieskie Igrzyska zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie. Udział w nim wzięli uczniowie z klas 1-3 ze wszystkich szkół z terenu gminy Magnuszew oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kozienicach.

Celem wydarzenia było pokazanie, że dzieci z autyzmem oraz niepełnosprawnościami mogą na równi uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach sportowych i osiągnąć sukces.

Podczas imprezy była prezentacja na temat autyzmu oraz zdrowego odżywiania. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych, w konkurencjach sportowych oraz biegu.

Gościem Gminnych Niebieskich Igrzysk w Szkole Podstawowej w Rozniszewie był pan Matusz Gos, lekkoatleta specjalizujący się w biegach długodystansowych. Podczas wywiadu opowiedział o swoich sukcesach, upodobaniach oraz przygotowaniu sportowym i psychicznym do zawodów.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy, medale, pamiątkowe statuetki oraz upominki ufundowane przez firmę ADVANTIC. Impreza została objęta honorowym patronatem Burmistrza Gminy Magnuszew pana Marka Drapały.

Hanna Kocyk
Małgorzata Szczygieł