LAUREAT Z NASZEJ SZKOŁY

„Wymagajcie
od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”
Jan Paweł II

W bieżącym roku szkolnym odbył się konkurs historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 -1683. Od Obertyna do Wiednia”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat dziejów Polski, rozwijanie patriotyzmu, budowanie tożsamości i dumy narodowej. Pierwszy etap odbył się w szkole. Do etapu rejonowego w Radomiu zakwalifikował się uczeń klasy VIIIc Kacper Marchewka. Uzyskał w nim ponad 80% punktów i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbył się 18 marca 2022 roku w Warszawie.

Wielogodzinna praca z książkami, materiałami źródłowymi i atlasem historycznym opłaciła się. Kacper był bardzo dobrze przygotowany. Sprostał zadaniu, zdobył 80% punktów i został laureatem tego konkursu. Uroczystość rozdania dyplomów miała miejsce 19 maja w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi tak znaczącego osiągnięcia. Życzymy Kacprowi dalszych sukcesów. Młodszym rocznikom stawiamy go za wzór do naśladowania. Kacper godnie wpisał się w historię naszej szkoły i już zawsze będzie jej dumą i chlubą.

Marek Kozłowski