KLASY TRZECIE W SANDOMIERZU

Sandomierz- miasto znane z pięknych zabytków, krzemienia pasiastego i z serialu „ Ojciec Mateusz”. Tam właśnie dnia 9 czerwca bieżącego roku pojechali uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami, ks. Proboszczem Krzysztofem Dukielskim i katechetami, by podziękować Bogu za Pierwszą Komunię Świętą i poznać to urocze miasto.

Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Katedrze, następnie przewodnicy oprowadzili nas po mieście. Zobaczyliśmy najstarszy zabytek, klasy zerowej- kościół św. Jakuba. Przeszliśmy wąwozem św. Jacka, przez Ucho Igielne na stary rynek. Stamtąd trasą podziemną do zbrojowni, gdzie w humorystycznej formie można było posłuchać o Tatarach, Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz, o walce z Krzyżakami a nawet wziąć udział w przedstawieniu. Była to świetna lekcja historii podana w atrakcyjnej formie dla dzieci.

Nasi uczniowie byli także zachwyceni rejsem po Wiśle. Można było z oddali zobaczyć, że Sandomierz położony jest na pięciu wzgórzach, podobnie jak Rzym a także pokarmić rybitwy. To był bardzo udany wyjazd. Miasto skradło serca wszystkim uczestnikom wycieczki i pewnie jeszcze nie jeden raz tam powrócimy.

s. Stanisława Misiak