PŁYNIE W NAS POZYTYWNA ENERGIA

W listopadzie b.r. nasza szkoła z inicjatywy samorządu uczniowskiego kl. IV-VIII przystąpiła do realizacji projektu społecznego: „Płynie w nas pozytywna ENERGIA”. Celem tego przedsięwzięcia była pomoc bezdomnym zwierzętom. Każda placówka/instytucja biorąca udział w projekcie, miała za zadanie wykonanie tradycyjnego łańcucha na choinkę o długości co najmniej 50 metrów. Sponsor akcji, ENEA Wytwarzanie zobowiązał się do zakupu karmy dla zwierząt (1m łańcucha=1kg karmy). Uczniowie naszej szkoły z wielkim entuzjazmem przystąpili do realizacji projektu. Długość wykonanych łańcuchów, przerosła nasze oczekiwanie.

W projekcie udział wzięły wszystkie klasy I etapu edukacyjnego: „0ab”,kl.1ab, 2ab, 3ab oraz klasy 4ab, 5ab, 6ab, 7ab, 8ac. Najdłuższe łańcuchy wykonały: kl. 2a-151m, kl. 3b-140 m, kl.1b- 136 m, kl.1a-120 m. Natomiast w kl. IV-VIII najdłuższe łańcuchy wykonały: kl. 6a-245 m, kl. 4a-236 m, kl.5a-200,6m. Uczniowie naszej szkoły wykonali łańcuch o łącznej długości 2158 m. Przed finałem akcji z części tego łańcucha na sali gimnastycznej, uczniowie utworzyli ogromne serce, a w nim nazwę naszej szkoły.

Dodatkową atrakcją akcji był konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów kl.0-III. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie plakatu przedstawiającego autora ze swoim pupilem-psem lub kotem. Uczeń kl. Ia Bartłomiej Tuzimek, otrzymał wyróżnienie i nagrodę za wykonaną pracę. Gratulujemy!

Finał akcji miał miejsce w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w dn. 03.12.21 r. Naszą szkołę reprezentowała p. Beata Kutyła- opiekun samorządu uczniowskiego, która odebrała nagrodę i podziękowanie dla szkoły za zaangażowanie się w projekt.

Organizatorzy akcji w szkole składają ogromne podziękowanie uczniom oraz wychowawcom, za wkład pracy i zaangażowanie. Wyrazem uznania są dyplomy, przygotowane dla wszystkich klas, biorących udział w projekcie.

Beata Kutyła