OBCHODY 100-LECIA MŁODZIEŻY PCK

100 lat temu Polski Czerwony Krzyż z inicjatywy generała Józefa Hallera tworzył pierwszy w historii naszego kraju ruch wolontariacki. Zrzesza on młodych ludzi, którzy chcieli wspierać odbudowujące się społeczeństwo. Przez te wszystkie lata wolontariusze, jako Ruch Młodzieży PCK, odpowiadali na aktualne potrzeby społeczne, kierując się ideą niesienia bezinteresownej pomocy każdemu, kto jej potrzebował.

Zarząd Rejonowy PCK uświetnił 100 – lecie Młodzieży PCK. Grupa naszych uczniów wzięła udział w obchodach zorganizowanych na stadionie miejskim w Kozienicach w dniu 07.10.2021.

Wszyscy zebrani na stadionie poznali historię Ruchu Młodzieżowego w Polsce oraz odśpiewali Hymn Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża.

Bieg 100 na 100, czyli 100 dzieci i 100 młodych ludzi przebiegło symboliczną odległość jednego kilometra celem upamiętnienia założycieli i działaczy Młodzieżowego Ruchu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Po biegu dzieci skosztowały pysznego tortu oraz dostały drobne upominki.

Marzena Tłuścik