PIESZ MARSZ NA ORIENTACJE Z PTTK

Dnia 13 marca 2024 roku, uczniowie klasy 5a z ZSIPO w Magnuszewie wraz z opiekunami wzięli udział w pieszym marszu na orientację. Marsz ten był zorganizowany we współpracy z PTTK Kozienice.

Celami rajdu były: promocja aktywnego wypoczynku, poznawanie walorów krajoznawczych Puszczy Kozienickiej, popularyzacja imprez na orientację wśród mieszkańców Gminy Kozienice. W imprezie tej brało udział ponad 180 uczniów z różnych szkół: z Kozienic, Garbatki, Ryczywołu.

Rajd składał się z dwóch etapów. Pierwszy, krótszy, szkoleniowy. Zasady objaśnił nam Pan Mirosław Mazur – główny organizator rajdu. Polegał on na znalezieniu punktów, które były przyczepione do drzew, razem z kolorowymi kredkami. Celem było zapisanie na kartach startowych umieszczonych na nich symbolach. Dostaliśmy mapy i podzieleni na 3 osobowe grupy ruszyliśmy na szlak.

Drugi etap, podobny, ale znacznie dłuższy, prowadził przez tereny wyboiste i bardzo błotniste. Tam zawiązały się znajomości z innymi uczestnikami rajdu. Integracja przydała się, bo większość dziewcząt z naszej grupy skróciła trasę, a potem nie mogła odnaleźć pominiętych punktów. I tu z pomocą przyszli nasi chłopcy i inni uczestnicy rajdu. Przyświecała nam idea, że grunt to sobie poradzić, a przy tym dobrze się bawić.

Na zakończenie było wspólne ognisko z kiełbaskami. Wróciliśmy brudni, ale bardzo zadowoleni. Liczymy na więcej takich wypadów.

Maja Łoskot
Uczennica klasy 5a