„SERCE Z INTERNETU”

W piątek, 23 lutego 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Magnuszewie rozpoczęły się Szkolne Dni Profilaktyki Uzależnień. Rano uczniowie klas V, VI, VII i VIII wraz z opiekunami udali się do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach na przedstawienie teatralne pt. „Serce z Internetu – czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?” w wykonaniu aktorów Teatru Poznańskiego.

Spektakl poruszał temat nawiązywania znajomości przez Internet i zawierał profilaktykę problemów związanych  z cyberzagrożeniami, takimi jak: cyberbullying, stalking, kradzież tożsamości. Uwrażliwił młodych widzów na specyfikę problemu, zapoznał z możliwymi konsekwencjami przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań. Uświadomił także, jakie emocje u ofiar może rodzić cyberprzemoc oraz jakie może nieść konsekwencje. Problemy poruszone w spektaklu były przedstawione w sposób prosty i zrozumiały, dzięki czemu trafiły do młodych odbiorców.

Beata Marczak