„BĄDŹ SOBĄ I MIEJ CZYSTE SERCE”. SPOTKANIE Z KINGĄ ZAWODNIK

23 lutego 2024 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbyło się spotkanie z Kingą Zawodnik, prezenterką telewizyjną i wokalistką, która zapoczątkowała ogólnopolską kampanię przeciwko hejtowi. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży. Data spotkania nie była przypadkowa – na dzień 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych.

Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez Panią Kingę i wysłuchali jej doświadczeń związanych z hejtem, zarówno w relacjach międzyludzkich, jak również w świecie Internetu. Nie zabrakło zabaw i rozmów pełnych pozytywnych emocji, wzruszeń i uśmiechu. Na zakończenie Pani Kinga poświęciła uczniom czas na wspólne zdjęcia i indywidualne rozmowy.

W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Magnuszew, Pan Marek Drapała oraz Podinspektor ds. Oświaty Pani Marzena Kowalska.

Anna Suszka