ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU

Rośnie dynia wprost do słońca.
Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.
Rośnie non-stop. Rośnie co dzień.
Już największa jest w ogrodzie…..”

We wtorek 31 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Dyni. Jest to jedno z najbardziej kolorowych, wesołych, jak również zdrowych świąt obchodzonych w przedszkolach w całej Polsce! Jest też okazją do wspólnej zabawy, pełnej pomarańczowego koloru, poznawania smaków i zapachów oraz rozwijających zabaw, które na długo zapadają w pamięci dzieci.

Dzień Dyni celebrowały przedszkolaki ze wszystkich grup z naszego przedszkola: Tygryski, Pszczółki, Motylki i Biedronki. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Były tańce i zabawa, a także dyniowe zawody. Zobaczyliśmy, co kryje się w środku dyni oraz pod jaką postacią można ją spożywać. Dynia była także inspiracją do pracy plastycznej. Niemałą atrakcją okazała się też foto-ścianka, na której uwieczniony został ten super dzień. W tym dniu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, medal za uczestnictwo oraz dyniowy balon.

Dzień ten przyniósł wiele wrażeń, możliwości odkrywania oraz zabawy.

Ewa Matysiak
Aneta Michalska