KONCERT Z OKAZJI DNIA RODZINY

„Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą…”
Jan Paweł II

W dniu 14 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbyła się niezwykła uroczystość – Dzień Rodziny, która połączyła dwa święta: Dzień Matki i Dzień Ojca. Z tej okazji przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Magnuszewie oraz nasi uczniowie będący uczestnikami warsztatów muzycznych „Co mi w duszy gra” w Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie zaprosili swoich najbliższych. Wszystkich zebranych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie Pani Agnieszka Kozłowska podkreślając, jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina.

Program artystyczny przygotowany został pod kierownictwem Pani Alicji Kowalskiej. Okolicznościowe piosenki podkreślały wielką miłość dzieci do rodziców. Był to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci- pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogliśmy spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Pięknych występów pogratulował Wójt Gminy Magnuszew Pan Marek Drapała. Na koniec zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek. W tym dniu odbył się również kiermasz charytatywny „Zbiórka na powrót taty do zdrowia”, który został zorganizowany oraz był koordynowany przez Radę Rodziców. W pomaganie włączyła się cała społeczność szkolna.

Było to radosne popołudnie spędzone w rodzinnej atmosferze, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie dni potwierdzają, iż bycie rodzicem to najwspanialsza rzecz na świecie!

Anna Ogrodzińska, Anna Gielecińska
nauczycielki w ZSiPO w Magnuszewie