LETNIE PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE

Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. Choć rok szkolny się zakończył, zabawa oraz nauka przez zabawę w naszej szkole się nie kończą.

Półkolonie dla dzieci zostały zorganizowane przez Mazowiecką Izbę Rolniczą, rozpoczęły się 10 lipca 2023r. i potrwają dwa tygodnie.

Głównym celem zorganizowania wypoczynku było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje. Kadra pedagogiczna zapewnia uczestnikom półkolonii urozmaicony i bogaty program opracowany i realizowany tak, aby pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną, doskonalić umiejętności i zainteresowania, a także zaciekawić dzieci najbliższym otoczeniem, poznać zabytki kultury materialnej naszego regionu i stworzyć możliwość uczestnictwa w różnych formach kultury. Zajęcia sprzyjają integracji uczniów, wyrabianiu samodyscypliny oraz poznawaniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Każdego dnia półkolonii dzieci robiły coś ciekawego i niepowtarzalnego. W minionym tygodniu dwie grupy „Tropiki” oraz „Włóczykije” odbyły szereg intrygujących aktywności oraz spotkań. Między innymi uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie, odbyły wycieczkę do Skansenu Militarnego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie, odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Magnuszewie, a także samodzielne wykonały sałatkę owocową promując zdrowy styl życia. Nie zabrakło również wyjść na lody, rekreacji na placu zabaw i gier zespołowych na boiskach sportowych.

Bogaty program został również zaplanowany na przyszły tydzień. Przed nami kilka wycieczek i wiele innych niespodzianek. Już nie możemy się doczekać!!!

Ewa Matysiak,
Anna Ogrodzińska