BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. Już za chwilę będziemy mogli cieszyć się ich urokiem, wypoczynkiem i zapomnieć o szkole. Aby jednak były bezpieczne, musimy pamiętać o kilku zasadach.

16 czerwca br. naszą szkołę odwiedzili policjanci, którzy przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie wypoczynku. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem; zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Oprócz tematu bezpiecznych wakacji, omówiona została problematyka hejtu i mowy nienawiści, które w dobie powszechnego dostępu do Internetu stają się poważnym społecznym zagrożeniem zwłaszcza dla młodych ludzi.

Policjanci przypomnieli też podstawowe numery alarmowe.

Dzięki wskazówkom policjantów wakacje na pewno upłyną bezpiecznie, zdrowo i wesoło. Tego serdecznie Wam życzę.

Beata Marczak