„KULKI MOCY, CZYLI ZDROWE SŁODYCZE” – WARSZTATY EDUKACYJNO-ŻYWIENIOWE

Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat, dlatego tak ważna jest edukacja żywieniowa. Aby jeszcze bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie, uczniów z oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego: 0a, 0b, 15 czerwca odwiedziła dietetyk, pani Karolina Rybarczyk.

O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie nie trzeba nikogo przekonywać. Ponadto zawód dietetyk – nie jest oczywistą profesją na dzieci, dlatego cennym doświadczeniem było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy naszego gościa.

Zajęcia edukacyjne rozpoczęły się od poznania piramidy zdrowego żywienia. Uczniowie poznali wszystkie jej szczeble. Następnie przystąpili do działania i klasyfikowania produktów spożywczych według ściśle określonych reguł. Działanie na konkretnych produktach dało dzieciom wiele radości, a przekazywana wiedza była przyswajana w naturalny sposób. Dodatkowo Pani ekspert uświadomiła uczniom także, że zbilansowana dieta nie wystarczy dla utrzymania dobrego zdrowia – niezbędna jest również aktywność fizyczna i odpowiednia długość snu.

Na koniec spotkania Pani Karolina zaprosiła uczniów na warsztaty kulinarne podczas, których pokazała, że istnieją również wartościowe słodycze. Dzieci wykonały „kulki mocy”, które z przyjemnością szybciutko zjadły. Pani dietetyk w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe dyplomy.

Wychowawcy grup 0a, 0b.