WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach 20-22 września 2022 roku klasy trzecie wybrały się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Raj. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy jakie cuda potrafi stworzyć natura. Wielkie wrażenie na uczestnikach wywarły też ruiny zamku w Chęcinach. Lekcja historii dotycząca budowy zamków z trudno dostępnych miejscach na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Wycieczkowicze poznali też historię z zakresu zabawek. Zwiedzanie Muzeum Zabawek przeniosło wszystkich w świat, gdy nie tylko rodzice, ale też nasi dziadkowie byli dziećmi. Oglądanie zabawek z dawnych czasów pozwoliło uświadomić sobie jak wielkim zmianom uległy zabawki oraz jak szybko rozwija się technologia i przemysł zabawkarski.

Po tak intensywnie spędzonym dniu wszystkim miło było spotkać się przy ognisku. Uczniowie piekli przepyszne kiełbaski, dzielili wrażeniami z całego dnia i świetnie bawili się do późnego wieczoru. Następnego dnia czekało nas poważne zadanie. Poczuliśmy się jak prawdziwi piechurzy wchodząc na górę Święty Krzyż. Zwiedziliśmy tam Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oglądaliśmy gołoborza. To fantastyczne móc się uczyć przyrody w ten sposób. Gdy w klasie czwartej nauczyciel zapyta co to są gołoborza, każdy uczestnik wycieczki odpowie poprawnie i bez zająknięcia. Tego dnia czekała na wycieczkowiczów jeszcze jedna atrakcja – Baseny Tropikalne. Beztroskie zabawy na zjeżdżalniach, przy armatkach wodnych i w czasie spływu na pontonach „rwącą rzeką” trwały ponad dwie godziny i sprawiły dzieciom niezwykłą przyjemność i wiele radości. Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie miniatur budynków i atrakcji turystycznych z całego świata oraz zabawy w Parku Rozrywki w Krajnie. Atrakcji było bardzo dużo, miedzy innymi: kino 6D, eurobungee, falujący statek, skuterki i samochodziki elektryczne. Z wszystkich atrakcji uczniowie korzystali do woli, a wieczorem zadowoleni i radośni choć zmęczeni wrócili bezpiecznie do swoich stęsknionych rodziców.

Kierownik wycieczki