SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z AUTORKĄ KSIĄŻEK O MIZIOŁKACH, PANIĄ JOANNĄ OLECH

10 października 2022 roku uczniowie klas IVa i IVb udali się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury w Magnuszewie na spotkanie z autorką książek dla dzieci, panią Joanną Olech.

Pisarka od razu podbiła serca naszych uczniów, gdyż okazało się, że potrafi „przepowiadać przyszłość”. Wywróżyła trzem uczniom zawrotną karierę w dziedzinie medycyny i sądownictwa, wzbudzając radość pozostałych uczestników spotkania.

Autorka „Dynastii Miziołków” zaczerpnęła pomysł do napisania książki we własnej rodzinie, którą, jak nam powiedziała, „obsmarowała dokładnie”, wcielając się w jedenastoletniego syna, który postanawił pisać pamiętnik. Książka pisana kolokwialnym językiem, dowcipna, pełna rubasznych scenek i czarnego humoru, której fragmenty pisarka przeczytała zgromadzonym, urzeka czytelników i sprawia, że chętnie po nią sięgają. Nasza biblioteka dysponuje kilkunastoma egzemplarzami, które są chętnie wypożyczane.

Podczas spotkania uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez panią Olech konkursach, nagradzanych sowicie słodkościami.

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że nasz gość oprócz świetnego pióra, dysponuje również talentem graficznym i ilustruje książki. Na naszych oczach tablica zapełniała się w zawrotnym tempie postaciami z książek pani Joanny Olech. To niesamowite, że przy użyciu kilku ruchów markerem powstawały postacie Miziołków.

Jako ciekawostkę spotkania należy dodać, że jeden z naszych uczniów otrzymał tytuł sobowtóra Miziołka…Faktycznie, jest bardzo podobny do postaci z książki. Chcecie się dowiedzieć kto został sobowtórem? Udaj się do biblioteki po książkę „Dynastia Miziołków”.

Agnieszka Narojczyk

Link:  Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury