Dzień Chłopaka

30 września 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował zabawne konkursy. Imprezę rozpoczęła pani dyr. Agnieszka Kozłowska, która złożyła wszystkim chłopcom życzenia oraz ogłosiła piątkowy dzień „Dniem bez jedynki”. Zaprosiła także na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, co spotkało się z ogromnym aplauzem ze strony wszystkich uczniów. Życzenia złożyła także przewodnicząca SU – Julia Buczek oraz opiekunka samorządu p. Agnieszka Kreczmańska.

Po oficjalnej części rozpoczęła się zabawa. Aby dodać kandydatom otuchy wszyscy klaszcząc i śpiewając wysłuchali piosenki pt. Chłopaki nie płaczą”.

Następnie spośród wytypowanych kandydatów wybieraliśmy tego, który miał otrzymać tytuł Super Chłopaka roku 2022/2023. Łatwo nie było, gdyż kandydaci ubiegający się o zaszczytny tytuł musieli się zmierzyć z takimi konkurencjami jak:

• zjedzenie plasterka cytryny tak, aby nie zrobić kwaśnej miny;
  • ubijanie piany z białek, a następnie wykonanie testu nad głową;
  • niewidomy rysuje czyli narysować dom z zasłoniętymi oczyma;
  • znawca aut – zadaniem chłopców było wylosowanie znaczków znanych marek aut, a następnie rozpoznanie ich;
  • balonowe zagadki – chłopcy przebijali balon i odpowiadali na pytanie, które się w nim znajdowało;
  • ostatnią konkurencją było wybieranie najsilniejszego chłopaka – uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedmuchać monetę na wyznaczoną odległość.

Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i musieli się wykazać sprytem, błyskotliwością, umiejętnością wybrnięcia z kłopotliwej sytuacji. Kandydaci oceniani byli przez powołane jury w składzie: p. dyr. Agnieszka Kozłowska, p. wicedyrektor Agnieszka Kuczyńska oraz p. wicedyrektor Ewa Stopka. Komisja swoim czujnym okiem nadzorowała wszystkie konkurencje, a pozostali uczniowie z niezwykłym zaangażowaniem dopingowali uczestników zabawy. Gdy nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu komisja udała się na obrady. Czekając z niecierpliwości na werdykt uczniowie słuchali i śpiewali piosenkę pt. „Maczo” z dedykacją od wszystkich dziewcząt z naszej szkoły, a następnie zatańczyli ulubione „Kaczuszki”.

Po chwili jury odczytało zaskakujący werdykt. Decyzją komisji wszyscy kandydaci zasłużyli na tytuł „Super Chłopaka roku 2022/2023”. Pani dyr. Agnieszka Kozłowska wraz z przewodniczącą SU wręczyła zwycięzcom dyplomy, gratulując uzyskania zaszczytnego tytułu. Kandydaci otrzymali także gromkie brawa od swoich koleżanek i kolegów.

Wszyscy w doskonałych humorach wrócili na lekcje. Jednak to nie był jeszcze koniec niespodzianek, gdyż pani dyrektor poczęstowała wszystkich uczniów pysznymi cukierkami.
Jeszcze raz życzymy chłopcom Wszystkiego Najlepszego.