„POZNAJ POLSKĘ” – WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 10.05.2022 roku uczniowie klas I i II pojechali na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę”
Głównym celem wyjazdu było poznanie naszego dziedzictwa narodowego poprzez zwiedzanie poszczególnych miejsc.
Pierwszym miejscem zwiedzania był Park Łazienkowski. Dzieci spacerowały pięknymi alejkami parku wśród drzew, krzewów i kwiatów oglądając okazy przyrody. Wysłuchały utworu Fryderyka Chopina oraz obejrzały jego pomnik, o którym opowiadał przewodnik.

Następnie poznały krótką historię Pałacu na Wyspie oraz Amfiteatru.

Potem przejechały na Stadion Narodowy. Tam przechodząc trasą piłkarza oglądały bardzo ciekawe miejsca min. szatnie piłkarzy.

Ostatnim miejscem wyjazdu był Zamek Królewski. Tam zwiedzały apartamenty króla Stanisław Augusta. Wysłuchały kilku informacji historycznych oraz opowieści przewodnika o pomieszczeniach mieszkalnych króla.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom piękna ziemi ojczystej.
Dzieci poszerzyły wiadomości dotyczących Warszawy, poznały najważniejsze zabytki miasta, bliżej poznały postać polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, wzmocniły poczucie tożsamości narodowej.

Małgorzata Szczygieł