ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„W świecie misia”
Kto przytuli w ciemną noc?
Kto ma pocieszania moc?
Kto sekretów mych nie zdradzi?
Kto w potrzebie mi doradzi?
Mój przyjaciel Miś maleńki,
Co przegania wszystkie lęki.
Dominika Zielińska

W dniu 27.11.2023 r. przedszkolaki z grup: „Motylków”, „Pszczółek”, „Biedronek” i „Tygrysków” uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”, który przypadał 25.11.2023r.. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Wszystkie maskotki były śliczne i wyjątkowe.

Nasze przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od poznania historii tego święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o tej tematyce, a także uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych. Każdy uczestnik wykonał także wspaniałą prace plastyczną, której bohaterem został Pluszowy Miś.

Dzieci na pamiątkę tego dnia otrzymały kolorowe opaski oraz małe niespodzianki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Anna Ogrodzińska
Aneta Michalska