,,My uczniowie klas Ia, Ib”- ślubujemy!!!

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę się starał swoim zachowaniem,
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. ,,Ślubujemy!!!”

25 października 2023r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat.

Pierwszaki w obecności rodziców, zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły. Zaprezentowały wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dały się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowały chęć do nauki oraz pokazały umiejętność pracy w grupie demonstrując wspólny śpiew i recytując wiersze. Podczas występu dzieci ujawniły swoje prawdziwe talenty.

Dyrektor szkoły Agnieszka Kozłowska stwierdziła, że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zapewniła dzieci z klasy pierwszych, że mogą zawsze liczyć na wszystkich pracowników szkoły. Ważną rzeczą w życiu każdego ucznia jest ciekawość wiedzy i świata, dlatego Pani Dyrektor zachęciła pierwszoklasistów do zadawania pytań, szukania odpowiedzi na nie, do brania czynnego udziału w życiu szkoły. Słowa podziękowania zostały skierowane również do rodziców uczniów, którzy licznie zaszczycili szkołę swoja obecnością w tym dniu.

Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów, rodziców i zaproszonych gości.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.

Anna Gielecińska
Barbara Kacalińska