WYCIECZKA CHĘCINY

5 października 2023 roku klasy drugie i trzecie pod opieką wychowawczyń Jadwigi Witkowskiej, Hanny Kocyk, Małgorzaty Szczygieł i Doroty Główki wybrały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie zorganizowanej z programu “Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku. Uczniowie oglądali obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, basztę i fundamenty budynków mieszkalnych. Z wieży wschodniej podziwiali piękne świętokrzyskie krajobrazy.

Wielkie wrażenie zrobiła na uczestnikach Jaskinia Raj – jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Uczniowie zachwycali się bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych.

Wieczorem pełni wrażeń wrócili do swych domów.

Hanna Kocyk,
Jadwiga Witkowska,