DZIEŃ KOBIET – WYBORY „SUPER DZIEWCZYNY”

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
Gdy 8 marca z gwarem wiosny,
Wytryśnie z kartek kalendarza.

Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a to za sprawą wszystkich chłopców z naszej szkoły, którzy przygotowali na ten dzień dla dziewczynek i pań wiele niespodzianek i atrakcji.

Na początku były życzenia i piosenki, a potem rozpoczął się konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ naszej szkoły. Po eliminacjach klasowych do rywalizacji przystąpiły wybrane przez chłopców kandydatki z poszczególnych klas. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało męskie jury.

Aby zostać SUPER DZIEWCZYNĄ kandydatki musiały wykazać się sprytem, pomysłowością, zaradnością i sprawnością fizyczną. Nasze kandydatki miały za zadanie rozpoznać typowo męskie przedmioty i wyjaśnić do czego służą, pomalować usta szminką bez lusterka oraz jak najdłużej dmuchać piórko. Musiały także wykazać się umiejętnością ułożenia szybkiej, ale szałowej fryzury. Super Dziewczyna musiała też być sprawna fizycznie i celnie trafić do „serca chłopaka”. Wiele emocji dostarczyła konkurencja kręcenia hula-hop na czas. Dało się zauważyć, że nasze kandydatki dbają o swoją figurę i kondycję.

Wszystkie uczestniczki bardzo się starały, a komisja swoim czujnym okiem nadzorowała poszczególne konkurencje. Publiczność jak zwykle nie zawiodła swoich kandydatek i świetnie je dopingowała, dodając im otuchy do walki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Gdy nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu komisja udała się na obrady. Czekając z niecierpliwością na werdykt uczniowie słuchali i śpiewali piosenki z dedykacją od wszystkich chłopców.

Po chwili jury odczytało zaskakujący werdykt. Decyzją komisji wszystkie kandydatki zasłużyły na tytuł „Super Dziewczyny roku 2022/2023”. Komisja wręczyła zwyciężczyniom dyplomy, gratulując uzyskania zaszczytnego tytułu. Na zakończenie chłopcy z Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim Paniom i uczestniczkom konkursu kwiaty. To jednak nie był jeszcze koniec niespodzianek, gdyż pani dyrektor poczęstowała wszystkich uczniów pysznymi cukierkami. Uczniowie w doskonałych humorach wrócili na lekcje. Jeszcze raz życzymy naszym Kobietom i Kobietkom – Wszystkiego Najlepszego!

Agnieszka Kreczmańska