JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i pokoju. W jasełkach przypominamy, to co wydarzyło się wiele lat temu, ale nawiązujemy też do współczesności.

Dzieci z klasy 3 b wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, królów, Heroda, pazia i diabła. Opowiedziały o tym, że można być podobnym do postaci, które odgrywały. Pasterze przynieśli dla Dzieciątka Jezus przyrzeczenia, że będą szanować przyrodę, mówić prawdę, nikogo nie krzywdzić i zawsze używać miłych słów. Królowie obiecali nie marudzić podczas jedzenia, zawsze po sobie sprzątać i myć się solidnie. Całość ubarwiły kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów i chóru.

W imieniu Samorządu Szkolnego życzenia złożyła przewodnicząca Julia Buczek. Następnie pani dyrektor Agnieszka Kozłowska zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnego śpiewania kolęd. Gratulujemy dzieciom udanego występu. Wszystkim życzymy radosnego świętowania i wiele darów od Dzieciątka Jezus.

s. Stanisława Misiak