ŚLUBOWNIE

Dnia 28 października 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Magnuszew- pan Marek Drapała, podinspektor do spraw oświaty w urzędzie gminy – pani Marzena Kowalska, Ksiądz Krzysztof Dukielski – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie, dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy i rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Agnieszka Kozłowska.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli pokazać to, czego już się w szkole nauczyli. Bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem dzieci było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, zadawanych przez uczniów klas piątych – Kariny Przerwy i Gabriela Wachnika. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Magnuszewie. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynie panią Jadwigę Witkowską i panią Hannę Kocyk.

Życzenia dla rodziców i dzieci skierował wójt gminy pan Marek Drapała, Ksiądz proboszcz Krzysztof Dukielski i przewodnicząca Rady Rodziców pani Sylwia Kocyk, a w imieniu rodziców uczniów klas pierwszych podziękowanie złożyła pani Karolina Kocyk.

Najmłodsi otrzymali słowniki ortograficzne lub książeczki ułatwiające naukę tabliczki mnożenia ufundowane przez Radę Rodziców, słodycze i pamiątkowe medale od rodziców, legitymacje i linijki od dyrekcji szkoły, okładki na legitymacje od kolegów z klas drugich.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, którym był piękny trzypoziomowy, przepyszny tort przygotowany przez rodziców.

Wychowawczynie:
H. Kocyk, J. Witkowska