PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

23 lutego 2022 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika naszej biblioteki. Pasowanie odbyło się w bibliotece szkolnej, z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz wszystkich procedur ostrożności. Klasa Ia miała swoją uroczystość na 3 lekcji, a klasa Ib na piątej lekcji.

Uczniowie zdali swój egzamin na czytelnika, gdyż rozwiązali poprawnie wszystkie zagadki dotyczące bohaterów baśni, bajek i legend. Wykazali się dużą wiedzą na temat kultury obchodzenia się z książką. Ponadto okazali olbrzymią empatię w stosunku do jednej ze starszych książek, w której znaleźli list, adresowany do nich. Książka skarżyła się na złe traktowanie przez czytelników. Wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z księgozbioru, aby zapobiec niszczeniu książek.

Z wielkim entuzjazmem i powagą, adekwatną do chwili pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a potem zostali pasowani na czytelnika.

Następnie każde dziecko wybrało sobie książkę i po krótkim instruktażu wypożyczyło ją.

Na pamiątkę tej uroczystej chwili uczniowie otrzymali upominki w postaci pakietu „Książką połączeni” oraz „Moje pierwsze abecadło”. Tak obdarowani, szczęśliwi z kolejnego awansu szkolnego wsiedli do pociągu i odjechali ze stacji BIBLIOTEKA do stacji NASZA KLASA. Już od jutra zaczną być bardzo częstymi gośćmi w bibliotece. Czekam na nich.

Maria Narojczyk