JASEŁKA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „ Anioły są wśród nas”. Bohaterką jest Basia – dziecko, które straciło rodziców w wypadku samochodowym i trafiło do Domu Dziecka. W tę rolę wcieliła się Maja Łoskot z klasy 3a. Nasza bohaterka chce mieć na nowo dom z kochającymi opiekunami. Aniołowie czyli Koszowski Paweł, Lewandowski Sebastian, Marczak Filip, Narojczyk Patryk i Wachnik Filip z klasy 3b poszukują dla niej odpowiedniej rodziny.

Najpierw szukają jej w Afryce. Rolę rodziny afrykańskiej odegrali: Michał Kocyk, Julia Czaplińska z klasy 7a oraz Ania Czaplińska z klasy 1a.Jednak stwierdzają, że są to zbyt duże różnice kulturowe. Szukają w Stanach Zjednoczonych. W roli rodziny pojawili się: Mikołaj Sadurski z klasy 8b, Natalia Rybarczyk z klasy 7a oraz Ogrodzińska Klara z klasy 3a. Jednak i ta rodzina nie była odpowiednia. Mieli dużo pieniędzy, ale zapomnieli o tym wszystkim, co jest ważne w święta. W roli rodziny imprezującej pojawili się Świerczyński Aleksander i Zuzanna Bogucka z klasy 7a. Ta rodzina także okazała się nieodpowiednia. W końcu aniołowie odnajdują właściwą rodzinę, która świętuje Boże Narodzenie w oparciu o chrześcijańską tradycję. W tej roli Rober Purchała z klasy 8b, Julia Grzybowska z klasy 7a oraz Rybarczyk Nina z klasy 3a. Aniołowie przyprowadzają naszą bohaterkę do tej rodziny. Wszystko kończy się pomyślnie, jednak jeden z aniołów jest przygnębiony, bo jest tylu potrzebujących, a oni nie mają dość sił, by podołać tym zleceniom. Wówczas inny anioł stwierdza, że nie należy być smutnym, gdyż na ziemi jest wiele osób, takich aniołów, którzy każdego dnia śpieszą, by pomóc potrzebującym. Każdy z nas może być takim aniołem dobroci.

Przedstawienie zakończyło się życzeniami, które wyśpiewały: Gabrysia Wachnik, Julia Kocyk i Zuzanna Cwyl z klasy 2b.

s. Stanisława Misiak
ks. Daniel Natorski