BEZPIECZNE FERIE

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 12.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami KPP w Kozienicach. W spotkaniu wzięli w nim udział uczniowie  0-3 oraz 4-8. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie wypoczynku. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, zachowaniu na stoku narciarskim oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek.

Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu oraz pod jaki numer należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Młodszym uczniom udzielili porad, jak zachowywać się wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj…, „Nie ufaj…, „Nie wpuszczaj do domu…” Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Podczas spotkania klas 4–8, oprócz tematu bezpiecznych ferii, omówiona została problematyka hejtu i mowy nienawiści.

Policjanci wskazali sposoby radzenia sobie z hejtem, a także poruszyli temat konsekwencji prawnych z nim związanych.

Dzięki ich wskazówkom ferie zimowe na pewno upłyną wesoło, zdrowo i bezpiecznie. Tego serdecznie Wam życzę.