JASEŁKA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

„Wierzysz, że Jezus zrodził się w Betlejemskim Żłobie,
lecz biada Ci, jeśli nie zrodzi się w Tobie”

Adam Mickiewicz

Co zrobić, żeby dobrze przeżyć święta Bożego Narodzenia, żeby Jezus urodził się w naszych sercach? Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 4 a i b w jasełkach zatytułowanych „Jezus przychodzi do nas”.

On przychodzi do nas w swoim słowie i Komunii Świętej. Jest obecny w drugim człowieku. Jeśli z miłością przyjmiemy bliźniego, przebaczymy mu, wyciągniemy rękę w geście zgody, to wtedy jest Boże Narodzenie. Przyjmowania Jezusa do naszych serc należy się uczyć od pasterzy i królów.
Jasełka miały piękną oprawę muzyczną. Utwory wykonywali soliści, jak również schola. Byli też tańczący aniołowie. Dzieci włożyły w przedstawienie wiele wysiłku, który został nagrodzony ogromnymi brawami, jak również słodyczami.

Po jasełkach cała społeczność szkolna śpiewała kolędy i pastorałki. W śpiewanie zaangażowali się wszyscy, nawet najmłodsze przedszkolaki. Było to wyjątkowe, radosne przeżycie świąt w naszej szkole.

Na koniec Pani Dyrektor Agnieszka Kozłowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne i poprosiła, by dzieci przekazały je również swoim najbliższym.

Stanisława Misiak