DZIEŃ DINOZAURA

250 000 000 lat temu pojawiły się na świecie dinozaury. Aż trudno sobie wyobrazić ten okres, prawda? Może właśnie w tej magicznej czasoprzestrzeni tkwi sekret popularności prehistorycznych gadów wśród naszych dzieci. Dinozaurami fascynują się nie tylko maluszki, ale również starsi uczniowie.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych czytelników, 3 lutego 2023 roku w bibliotece zorganizowano WYSTAWĘ DINOZAURÓW.

Tego dnia biblioteka pękała w szwach. Okazało się, że w naszej szkole jest dużo fanów tych prehistorycznych gadów. Starsi uczniowie podziwiali ekspozycję podczas przerw. Natomiast grupy przedszkolne odwiedziły bibliotekę ze swoimi paniami, aby uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych, zorganizowanych dla maluszków. Dzieci nie tylko oglądały i słuchały ciekawostek, ale również miały okazję na kontakt bezpośredni z figurkami gadów. Wyłoniły się przy okazji grupy ekspertów, które o dinozaurach wiedzą bardzo dużo.

Ryk Tyranozaurusa Rexa, w wykonaniu najmłodszych, dotarł do najdalszych zakątków naszej szkoły. Powiem Wam w sekrecie, że do dziś go słyszę w bibliotece.

Maria Narojczyk