„Młodzież na Szlakach Niepodległości” z PTTK Kozienice

W ramach współpracy z PTTK Kozienice i uprzejmości pana Mirosława Mazura, gimnazjaliści z ZSiPO z Magnuszewa, z klasy IIIb, pod opieką pani Agaty Cwyl i pana Marka Kozłowskiego wzięli udział w rajdzie pieszym „Młodzież na Szlakach Niepodległości”. Rajd pieszy po Puszczy Kampinoskiej odbył się dn. 15.11.2018r. Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i PTTK Kozienice.

Przejście szlakiem pieszym na trasie Górki – Granica /8,5 km/, okazał się być wielką przyjemnością i historycznym przeżyciem. Wśród prawie 150-u innych uczestników rajdu nasi gimnazjaliści składali wiązanki i palili znicze przy Sośnie Powstańców. Wędrówka zielonym szlakiem po Puszczy Kampinoskiej nie była rzeczą prostą. Wąskie przejścia, pagórkowate tereny, piękno puszczy zachwycały na każdym kroku. Mimo posiadanych map topograficznych, dobrze oznaczonego szlaku, opieki pani Marysi Goli, nie obyło się bez szlakowych dylematów. Ale po niemalże 3 godzinach marszu było wyczekiwane ognisko i kiełbaski. Na koniec PTTK Kozienice przygotował testy o tematyce niepodległościowej i krajoznawczej, w których można było zdobyć wiele cennych nagród.

Wielką niespodzianką okazały się być znaczki okolicznościowe oraz koszulki z nadrukiem dla każdego uczestnika rajdu.

Jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak dużym przedsięwzięciu i liczymy na więcej.

Uczniowie z klasy IIIB gimn.