CZTERY ŻYWIOŁY

31 października 2018 roku przedszkolaki z grup C i D zostały zaproszone przez klasę IIIa szkoły podstawowej na przedstawienie ”Cztery żywioły”. Wydarzenie to zaszczyciły swoją obecnością: pani dyrektor Agnieszka Kozłowska i pani wicedyrektor Agnieszka Kuczyńska. Pięciolatki uczestniczyły we wspaniałym przedsięwzięciu, które przygotowała pani Małgorzata Marchewka ze swoją klasą.
Trzecioklasiści zaprezentowali maluchom barwny, pełen ruchu, energii i tańca montaż słowno-muzyczny. Pomysłowe kostiumy wykonali uczniowie sami (oczywiście z pomocą rodziców, którzy, jak zawsze spisali się fantastycznie).

Trzej Wędrowcy wybrali się na wycieczkę, podczas której na własnej skórze odczuli działanie czterech żywiołów: WODY, POWIETRZA, OGNIA I ZIEM

 


Pierwszy z żywiołów: Woda szumnie „wpłynęła” na scenę i szybko „przemoczyła” zdrożonych wędrowców, ale wszyscy przekonali się że bez niej nie byłoby życia.

 


Drugi żywioł: Powietrze zastygło w bezruchu, bo zabrakło wiatru.

 


Trzeci żywioł: Ogień ogrzał i osuszył zziębniętych i przemoczonych wędrowców.

 


Czwarty żywioł: Ziemia straszy maluchy trzęsieniem Ziemi, ale dla wędrowców okazała się łagodna i przyjazna.

 


Wszystkie żywioły wykonały piosenkę finałową: „Cztery żywioły”.

 

Przedstawienie zakończone zostało wykonaniem pamiątkowego zdjęcia wykonawców, widzów i zaproszonych gości.

Była to piękna lekcja dla przedszkolaków, podczas której nie tylko poznali cztery żywioły, ale również dowiedzieli się, że każdy z nich istnieje dzięki trzem pozostałym. Starsi koledzy uzmysłowili młodszym, że żywioły nieustannie towarzyszom człowiekowi, a bez nich nie byłoby życia.
Serdeczne podziękowania dla wychowawczyni klasy IIIa pani Małgorzaty Marchewki, która ze swoją klasą i szkolną bibliotekarką Marią Narojczyk od kilku lat odsłaniają arkana wiedzy szkolnej przy pomocy wyreżyserowanych montaży słowno-muzycznych.

Wychowawczyni grupy przedszkolnej C
Agnieszka Narojczyk