WYOBRAŹ SOBIE…

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

najdłuższe święto w szkole!
Jak będziemy świętować w październiku 2019r.?

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Wyobraź sobie…”.

Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników, odwiedź nas koniecznie!

Proponowane działania

W pierwszym tygodniu w bibliotece spotykać się będą miłośnicy „Gangu słodziaków”. Zaczniemy również nasz maraton głośnego czytania w domu, czyli: CZYTAJ CODZIENNIE DZIESIĘĆ MINUT DZIENNIE!

Drugi tydzień upłynie nam na słuchaniu. Podczas długich przerw będzie można posłuchać najpiękniejszych wierszy i baśni. Do głośnego czytania zaprosimy uczniów, rodziców i nauczycieli. UWAGA! W tym miejscu muszę ostrzec wszystkich, którzy boją się ciemności, że słuchanie głośnego czytania odbywać się będzie z zamkniętymi oczami. Będziemy ćwiczyć wyobraźnię…

Kolejne całomiesięczne przedsięwzięcie to: POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH TYTUŁÓW.

Na szkolnych korytarzach, w miejscach ogólnodostępnych, umieścimy tytuły książek wydrukowane małą czcionką na białych karteczkach. Bądź uważny i rozglądaj się! Znajdź jak najwięcej tytułów, dopisz do nich autorów a cały spis podpisz własnym nazwiskiem i przynieś do biblioteki szkolnej. Zwycięzcami zostaną 3 osoby, które znajdą największą ilość tytułów książek i poprawnie dopiszą do nich autorów. Konkurs trwa do 31 października 2019 roku.

18 października to DZIEŃ POSTACI BAJKOWEJ. Każdy, kto tego dnia przebierze się za postać bajkową otrzyma niespodziankę. Stawiamy na spontaniczność i pomysłowość naszych uczniów i ich rodziców.

WYPOŻYCZENIA Z NIESPODZIANKĄ. Co jakiś czas w bibliotece w miesiącu październiku wypożyczeniom książek będą towarzyszyć prezenty – niespodzianki dla czytelników. Odwiedzaj nas codziennie, żeby nie przegapić niespodzianki.

Zakończenie akcji „GANG SŁODZIAKÓW BIBLIOTECZNYCH” planowany jest na zakończenie października. Wszyscy wytrwali, którzy przez 21 dni będą w domu głośno czytać książki swoim rodzicom, dziadkom, wujkom, ciociom lub rodzeństwu i zbiorą cały album naklejek(które dostaną w bibliotece), otrzymają w nagrodę zakładkę do książek „Jestem Przyjacielem słodziaków”.

Przez cały miesiąc w bibliotece szkolnej będzie można obejrzeć różne wystawki i ekspozycje zbiorów bibliotecznych.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania, do udziału w konkursach i akcjach. Potraktujcie konkursy „z przymrużeniem oka” i bawcie się dobrze, nie zapominając, że KSIĄŻKA to nasza moc, która rozbudza wyobraźnię i wzmaga apetyt na życie. Zostawcie na chwilę swoje wypasione telefony i smartfony, dajcie sobie szansę na polubienie bohaterki naszego święta: KSIĄŻKI.