CZĘSTOCHOWA

Zbliżająca się wielkimi krokami matura, jest gorącym tematem dla uczniów liceum z ZSiPO w Magnuszewie. Przygotowania do egzaminu dojrzałości idą pełną parą, uczniowie nie próżnują, starając się jak najowocniej wykorzystać czas, który pozostał im do sądnego dnia rozpoczęcia się matur.

Licealiści mogą również pochwalić się ogromnym wsparciem ze strony grona pedagogicznego, które pomogło im w organizacji i realizacji wizyty na Jasnej Górze. Maturzyści oraz klasa II licealna wraz z opiekunami: Hanną Witek, Dorotą Kurek-Kulasińską i ks. Danielem Natorskim odbyli pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, by modlić się i prosić o wstawiennictwo Patronki Polski.
Młodzież miała okazję wziąć udział we Mszy Świętej podczas, której został odsłonięty cudowny obraz Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus na rękach. Mieli oni zaszczyt zajęcia miejsc najbliżej obrazu. Poza Mszą Świętą, nasi pielgrzymi przeszli również drogę krzyżową na wałach jasnogórskich, którą poprowadził ks. Prefekt, a rozważania przy Stacjach Męki Pańskiej głosili drugoklasiści wraz z wychowawczyniami obu klas. Na koniec wizyty cała grupa uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim, będącym wieczorną modlitwą kierowaną do Matki Bożej w intencji Ojczyzny i Kościoła.
Wszystkie te wydarzenia były ogromnym przeżyciem dla członków pielgrzymki. Możliwość zobaczenia cudownego obrazu, przejście drogi krzyżowej i udział w Apelu Jasnogórskim było dla nich wspaniałym doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Klaudia Wachnik
Maturzystka 2019