ŚWIAT TWORZYW SZTUCZNYCH

W środę 28.11.2018 roku razem z wychowawcami – panią Marzeną Krawczyk i panią Agatą Cwyl oraz z panią Alicją Purtak, klasy 3a i 3b gimnazjum udały się na pieszą wycieczkę do firmy zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych ,,BCF’’ w Magnuszewie.

Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się, jak powstają koszulki na kartki oraz folia. Przewodnik pokazał nam plastikowe pojemniki na różnego rodzaju dokumenty. Zwiedzając widzieliśmy codzienną pracę osób, które pracują w tej firmie oraz działanie skomplikowanych maszyn, których jest tam bardzo dużo. Dane nam było zobaczyć kilka wytworów, wyjętych prosto z maszyn, m.in. 5-litrowy baniak, w którym później sprzedawana jest, np. woda destylowana. Ciekawą rzeczą było również to, że są tam produkowane kółka do zabawek dla dzieci. Przewodnik tłumaczył, że do maszyny włożona jest specjalna, odpowiednia forma, dzięki której można stworzyć dany produkt.
Na sam koniec udaliśmy się przed budynek zakładu, a tam dostaliśmy drobne upominki dla każdego. Panie dostały wyposażenie do klas, np. kosz na śmieci. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i podziękowaliśmy za to, że mogliśmy zobaczyć codzienne życie w firmie, po czym grzecznie wróciliśmy z powrotem do szkoły.

Klaudia Talaga
Igor Świerczyński