„ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE”

Jak wspomniał ks. Jan Twardowski: ,,Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać”.

W piątek 9 grudnia w naszej szkole odbył się wspaniały koncert edukacyjny ,,Świąteczne kolędowanie ze Szkołą Muzyczną I Stopnia w Kozienicach”. Celem koncertu było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd oraz zaprezentowanie dzieciom instrumentów muzycznych. Uczniowie szkoły muzycznej pod batutą dyrektora pana Artura Miedźińskiego przenieśli na chwilę dzieci z naszej szkoły w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ze sceny wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Miłym akcentem koncertu był występ uczennicy klasy IV b Helenki Bazyl, która wykonała na skrzypcach kolędę ,,Lulajże, Jezuniu” . Publiczność była oczarowana umiejętnościami młodych artystów. Na koniec muzycznego wydarzenia, wybrani uczniowie z różnych klas zagrali i zaśpiewali wspólnie z orkiestrą piosenkę ,,Pada śnieg”. Wszyscy świetnie się bawili!

Anna Gielecińska