MIKOŁAJKI

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny w naszej szkole gości od pierwszych dni grudnia. Wszyscy z niecierpliwością od dawna oczekiwali przybycia szczególnego gościa – Świętego Mikołaja. I oto nadszedł ten dzień – 6 grudnia, kiedy na sali gimnastycznej zjawił się Święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Uczniowie szkoły podstawowej ubrani na czerwono, w mikołajkowych czapkach, przywitali go bardzo entuzjastycznie. Zanim jednak zjawił się wyczekiwany gość, dzieci musiały wziąć udział w szkoleniu na Pomocnika Świętego Mikołaja. Ich zadaniem było wykonanie wielu zadań zaplanowanych przez Świętego Mikołaja, m.in. ułożenie puzzli, przygotowanie przekąski dla Mikołaja, rozwiązanie świątecznych rebusów i krzyżówek, zaśpiewnie piosenki oraz zadbanie o wygodne miejsca do odpoczynku dla strudzonego przybysza. Wszyscy bardzo się starali i pełni zaangażowania wypełniali powierzone zadania, słuchając ulubionych nastrojowych piosenek.

Mikołaj wraz z Samorządem Uczniowskim ocenił wszystkie konkurencje i wręczył każdej klasie dyplom Pomocnika Świętego Mikołaja, a następnie zaprosił do pociągu jadącego na Biegun Północny. Tańcząc i śpiewając wszyscy częstowali się słodkościami.

A na koniec radośni i szczęśliwy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Agnieszka Kreczmańska