SPOTKANIE UCZNIÓW ZSiPO W MAGNUSZEWIE Z POLICJANTEM

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej w dniu 06 września w ZSiPO w Magnuszewie odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Poprowadził je p. Tomasz Mazur. Tematem prelekcji w klasach młodszych była bezpieczna droga do szkoły zaś w klasach starszych, oprócz tematu związanego z bezpieczeństwem na drodze, został omówiony problem odpowiedzialności prawnej nieletnich i relacji rówieśniczych.

Policjant apelował do uczniów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, omówił wszelkie niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w drodze do i ze szkoły oraz przypomniał, jak ważne jest odpowiednie oznakowanie pieszych i rowerzystów.

W klasach starszych, oprócz najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem na drodze, p. Tomasz Mazur omówił zagadnienia związane z cyberprzemocą oraz z zakresu czynów zabronionych i przejawów demoralizacji. Młodzież została poinformowana o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań. Przybliżone zostały im także środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji i odpowiedzi na pytania zadawane przez kolegów.