PAWEŁ „DAZZLE” KIDOŃ w naszej szkole!

13 września 2021 r. w naszej szkole odbyły się pokazy „Szkoły z pasją”. Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”. Twórcą projektu „Szkoła z pasją” jest Krystian Herba – polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym.

Był to niesamowity dzień dla wszystkich uczniów szkoły. Naszym gościem był Paweł „Dazzle” Kidoń – MISTRZ ŚWIATA w freestyle Basketball, pierwszy Polak i pierwszy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie Harlem Globetrotters, który razem z nimi występuje na największych światowych arenach. Jego umiejętności są równie niesamowite jak historia jego kariery.

Z piłką nie rozstaje się już od 12 lat i wydaje się, że ma nad nią całkowitą kontrolę. Tworzy tricki z elementami breakdance’a. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski Basketball Freestyle. Jego największym osiągnięciem jest pokonanie107 zawodników z całego świata w Chinach i tym samym zdobycie tytułu Mistrza Świata w swojej dziedzinie.

Oprócz budzących niesamowite emocje pokazów akrobacji z piłka mistrz opowiadał też o swojej pasji oraz drodze jaką przebył jako sportowiec, aby odnieść taki sukces. Odpowiadał również na pytania dzieci np. o dietę.

Spotkanie poprowadził energetyczny tancerz, choreograf, instruktor, wodzirej i pasjonata – Grzegorz Pittner, który rozgrzał naszą szkolną publiczność do czerwoności.

Pozytywne emocje po pokazach Pawła Kidonia zostaną z nami na długo. Czekamy z niecierpliwością na następne.

Marzena Tłuścik