UMIEM, MOGĘ I CHCĘ WIĘCEJ – PODNIESIENIE JAKOŚCI NAUCZANIA W GMINIE MAGNUSZEW

Szanowni Państwo,
we wrześniu 2021 roku rozpoczną się w naszej placówce nieodpłatne dodatkowe zajęcia dla uczniów i uczennic w ramach projektu „Umiem, mogę i chcę więcej – podniesienie jakości nauczania w gminie Magnuszew” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014- 2020.
Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych u uczniów i uczennic oraz zwiększenie jakości nauczania w szkole poprzez:

• realizację zajęć dydaktyczno- wyrównawczych oraz rozwijających,
  • realizację zajęć specjalistycznych z zakresu indywidualnej pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi,
  • unowocześnienie bazy dydaktycznej poprzez doposażenie pracowni w narzędzia i pomoce dydaktyczne TIK,
  • stworzenie zaplecza do nauczania metodą eksperymentu poprzez zakup pomocy naukowych do szkolnych pracowni przyrodniczych i matematycznych,
  • zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu włączania narzędzi TIK do nauczania przedmiotowego, prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu, jak i procesu pracy indywidualnej z uczniami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz kształtowania umiejętności uniwersalnych u uczniów i uczennic.

Projekt będzie realizowany w szkole do lutego 2022 r.
W ramach projektu „Umiem, mogę i chcę więcej – podniesienie jakości nauczania w gminie Magnuszew” w naszej szkole będą realizowane następujące nieodpłatne zajęcia dodatkowe:

• Matematyka dla smyka – zajęcia wyrównawcze, kl.2-3, 1 grupa 7 os.
  • Lubię matematykę– zajęcia wyrównawcze, kl.4, 1 grupa 7 os.
  • W świecie matematyki – zajęcia wyrównawcze, kl. 4-5, 1 grupa 7 os.
  • Liczby i figury– zajęcia wyrównawcze, kl. 6, 1 grupa 7 os.
  • Z przyrodą za pan brat – zajęcia wyrównawcze, kl.2-3, 1 grupa 7 os.
  • Odkrywamy tajemnice przyrody – zajęcia wyrównawcze, kl.4-5, 1 grupa 7 os.
  • Matematyka super sprawa – zajęcia rozwijające (koło), kl. 2-3, 1 grupa 7 os.
  • Tabliczka mnożenia – zajęcia rozwijające (koło), kl. 4-6 , 1 grupa 7 os.
  • Zabawy w trójwymiarze– zajęcia rozwijające (koło), kl. 5, 1 grupa 7 os.
  • Przedsiębiorcza matematyka– zajęcia rozwijające (koło), kl. 5-6, 1 grupa 7 os.
  • Laboratorium fizyczne – zajęcia rozwijające (koło), kl. 8, 1 grupa 7 os.
  • Laboratorium chemiczne – zajęcia rozwijające (koło), kl. 7-8, 1 grupa 7 os.
  • Mały przyrodnik– zajęcia rozwijające (koło), kl. 1-3, 1 grupa 7 os.
  • Tropiciele przyrody – zajęcia rozwijające (koło), kl. 2-3, 1 grupa 7 os.
  • Piękna nasza Polska – zajęcia rozwijające (koło), kl. 4-5, 1 grupa 7 os.
  • Biologia i chemia od kuchni – zajęcia rozwijające (koło), kl. 6-8, 1 grupa 7 os.
  • Mały Informatyk – zajęcia rozwijające (koło), kl. 3, 1 grupa 7 os.
  • Robotyka – zajęcia rozwijające (koło), kl. 5-8, 1 grupa 7 os.
  • Młody przedsiębiorca – zajęcia rozwijające (koło), kl. 8, 1 grupa 7 os.
  • Młody erudyta – zajęcia rozwijające (koło), kl. 7-8, 1 grupa 7 os.
  • Zajęcia logopedyczne – kl. 4, 1 grupa 3 os.
  • Moje emocje – zajęcia społ.- emocjonalne, kl. 6-7, 2 grupy 3 os.
  • Zajęcia socjoterapeutyczne – kl. 4-5, 2 grupy 3 os.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach (4 godz.) pod nazwą „Zasady bezpieczeństwa w sieci”
Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie znajdą Państwo w Regulaminie .
Dokumenty do pobrania:

Regulamin uczestnictwa
Deklaracja udziału w projekcie UCZEŃ
Oświadczenia uczestnika Projektu
Wzór formularza rekrutacyjnego- uczeń

Nabór uczniów na zajęcia projektowe trwa od 1 września 2020 r. do 15 września 2021 r.
– ostateczny termin składania dokumentów.
Chętne dzieci otrzymały niezbędne dokumenty, Należy je wypełnić czytelnie i zwrócić do nauczycieli prowadzących zajęcia w terminie do 15 września 2021 r.
15 września 2021r. Komisja Rekrutacyjna ustali ostateczne listy uczniów na poszczególne zajęcia.

Ewa Stopka