CO TAM PANIE W BIBLIOTECE?

Dwa tygodnie października minęły, a w bibliotece szkolnej świętujemy dalej. Mysz biblioteczna wciąż grasuje po szkole. Uczniowie czujnie poruszają się po korytarzach i szybko dostarczają naszą uciekinierkę do biblioteki. Skrzynka mailowa pęka w szwach, tak wielu uczniów przesyła selfie z książką.
W najbliższy poniedziałek odbędzie się konkurs na przebranie za postać bajkową. Zgłosiło się wielu chętnych.
Zakończyliśmy już Tydzień Głośnego Czytania. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na każdej przerwie biblioteka przyjmowała dużą grupę zarówno tych, którzy lubią słuchać, jak również tych, którzy lubią głośno czytać. Lektorzy sami wybierali fragmenty swoich ulubionych książek i z wypiekami na twarzach odczytywali je kolegom i koleżankom. Wielkie podziękowania dla klasy III a szkoły podstawowej, która zadbała o to, aby spotkania w bibliotece nie zakłócone były żadnymi niespodziewanymi zdarzeniami. Przyboczna straż porządkowa spisała się na medal.

Dla przedszkolaków i uczniów klas „0” zorganizowaliśmy dodatkowe spotkania. Najmłodsi, pod opieką swoich wychowawczyń byli po raz pierwszy w bibliotece. Spotkanie przebiegało w scenerii bajkowej. Aleksander Fredro i tym razem nie zawiódł dzieci, gdyż jego bajka „Paweł i Gaweł” nie tylko rozbawiła najmłodszych, ale również nauczyła, że „nie wolno czynić drugiemu, co tobie niemiłe”.