15 kwietnia 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach odbyły się XXIII Warsztaty PCK pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zajęcia dla uczniów klas 7- 8 z powiatu kozienickiego połączyły profilaktykę zdrowotną, edukację na temat bezpieczeństwa oraz rozwój osobisty młodzieży w angażującej formie.
W programie warsztatów znalazły się:
- prezentacja przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach mł. asp. Ewy Kostrzewy pt. „Problem uzależnień i przemocy wśród dzieci i młodzieży”. Dzięki alko i narko- goglom uczniowie w praktyczny sposób mogli przekonać się jak alkohol i środki odurzające mogą wpływać na percepcję i reakcję człowieka;
- warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez Pana Macieja Celucha przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej oraz panie z PCK Oddział Kozienice;
- warsztaty z makramy, podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonali podkładkę pod kubek;
- warsztaty dotyczące zjawiska hejtu, jego przyczyn, skutków oraz radzenia sobie z nim przeprowadzone przez panie Dorotę Marut i Renatę Kowalską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach.
W części artystycznej na scenie zaprezentował się uczeń szkoły Antoni Bolek, którego koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczennice klas ósmych i czwartych przedstawiły układy taneczne, a następnie najmłodsze tancerki zaprosiły zgromadzonych gości do wspólnej zabawy
Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek.
Marzena Tłuścik




















