ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje w naszej szkole zbiórkę nakrętek na naprawdę wyjątkowy i szczytny cel, jakim jest wsparcie chorej dziewczynki.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy.

Plastikowe nakrętki – od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów – są w każdym domu. Ich zbiórka jest naprawdę bardzo prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki.

Następnie są one przekazywane do skupu plastikowych nakrętek – firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny.

Do kiedy trwa akcja?
Akcja trwa do końca maja 2023

Kto może włączyć się do zbiórki?
Każdy!
Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, wśród rodziny, znajomych.

Gdzie przynosić nakrętki?
Nakrętki można wrzucać do kosza ustawionego przy portierni lub bezpośrednio przynieść do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu p. Magdaleny Talagi.

Zbieramy nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:
napojach, mleku,
chemii gospodarczej,