WARSZTATY PCK

W dniu 18 kwietnia 2023 odbyła się jubileuszowa XX akcja PCK „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach.

Młodzież z ośmiu szkół podstawowych brała udział w specjalnych panelach, które zostały zorganizowane przez PCK w Kozienicach. Jednym z nich było spotkanie z psychologiem Dorotą Marut. Na spotkaniu z uczniami omówiona została tematyka zdrowia psychicznego nastolatków. Młodzież dowiedziała się jak rozpoznać kryzys psychiczny i co może zrobić dla swojego zdrowia psychicznego oraz gdzie szukać pomocy.

Przedstawiciel straży pożarnej przypominał zasady pierwszej pomocy, a przede wszystkim jak przeprowadzić resuscytację. Przedstawiciele policji mówili o działaniu środków odurzających i napojów energetycznych.

Starsi koledzy z I LO w Kozienicach przeprowadzili quiz z wiedzy o zdrowym stylu życia. Były też kreatywne i pachnące warsztaty mydlarskie oraz mini spektakl „Szanuj zdrowie” z udziałem gospodarzy.

Na zakończenie warsztatów prezes PCK Bogumiła Iskra podziękowała uczestnikom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz częstowali się jubileuszowym tortem.

Opiekun PCK Marzena Tłuścik