WYCIECZKA CNK

Trzydziestego pierwszego marca uczniowie klas czwartych, wraz z opiekunami – panią Agatą Cwyl, panem Markiem Kozłowskim i panią Agnieszką Narojczyk – wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W stolicy byliśmy chwilę po dziewiątej rano, Warszawa przywitała nas pochmurną pogodą i niezbyt przyjemną aurą, na szczęście klimat CNK sprawił, że bardzo szybko zapomnieliśmy o tym, co na zewnątrz.

Zwiedzanie zaczęliśmy od parteru, gdzie ilość eksponatów wprawiła nas w osłupienie, nie wiedzieliśmy w którą stronę udać się najpierw. Zwiedzanie odbywało się w kilkuosobowych grupkach, w które uczniowie dobrali się sami. Poza eksponatami, Centrum miało dla nas przygotowane krótkie projekcje tematyczne, najciekawsza była ta o robotyce. Po kilku godzinach zwiedzania, o czternastej trzydzieści na zwiedzających czekała niespodzianka. Weszliśmy do Planetarium – jest to część budynku poświęcona wiedzy o planetach i kosmosie. W planetarium jest sala kinowa, gdzie czekała na nas prezentacja opowiadająca historię naszej planety, w kontekście jej miejsca w kosmosie. Fotele rozkładały się niemal do pozycji horyzontalnej, w której mogliśmy się zrelaksować i obejrzeć prezentację. Seans trwał czterdzieści minut, wyszliśmy z niego mądrzejsi i odrobinę zaskoczeni, pracownik CNK opowiedział w bardzo ciekawy sposób o naszej pięknej planecie. Około piętnastej wyszliśmy z Centrum i udaliśmy się do autokaru, by wyruszyć w drogę powrotną.

Po wyjeździe z Warszawy, zrobiliśmy sobie jeszcze mały przystanek, aby się posilić. Pod szkołą byliśmy chwilę po osiemnastej, gdzie na uczestników wycieczki czekali stęsknieni rodzice.

Agnieszka Narojczyk