FINAŁ AKCJI “GÓRA GROSZA”

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Podczas XXIII edycji, której akcja trwała od 01.11.2022 do 28.02.2023 r. odbyła się wielka zbiórka monet. Zebrane pieniądze przekazane zostały na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych.

Uczniowie wrzucając monetę na „Górę Grosza”, przekazali środki niezbędne dzieciom do pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Pośrednim celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasi uczniowie i ich rodzice nie pozostali obojętni na krzywdę dzieci i chętnie przyłączyli się do tej akcji. Każda klasa zbierała pieniądze indywidualnie i najwięcej uzbierała klasa 8b -173,92 zł. A wspólnie udało nam się zebrać 819,53 złotych, za co bardzo dziękujemy.

Magdalena Talaga