Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku w Magnuszewie

6 listopada uczniowie klas VIIa i b, VIIIa i b oraz IIIa i b gimnazjum oglądali spektakl „Dziady cz.II” w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawienie było wiernym odbiciem utworu Adama Mickiewicza. Widzowie zobaczyli w mrocznej kaplicy za miastem, przybywające zjawy: dzieci, które „nie zaznały goryczy”, złego pana, który „nie był człowiekiem ni razu”, dziewczyny zmarłej nie zaznawszy ziemskiego życia, miłości. Lekkie i pośrednie duchy otrzymały pomoc. Ten, kto nie był człowiekiem ni razu, temu człowiek nic nie pomoże (widmo złego pana odeszło z niczym).

Sztuka skłoniła oglądających do refleksji, wywołała zachwyt, była niecodzienną lekcją, stworzyła możliwość utrwalenia wiadomości. Aktorzy, mimo specyficznych warunków spełnili swoje zadanie bardzo dobrze, ich gra była przekonywująca, kostiumy, dekoracja i rekwizyty uczyniły spektakl, interesującym, pomogły w zrozumieniu sytuacji przedstawionej na scenie.

Pożegnaliśmy artystów pełni miłych wrażeń i zaprosiliśmy do wystawienia kolejnej sztuki w przyszłości.