ŚWIĘTO SZKOŁY

21 marca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie. Wraz z Pierwszym Dniem Wiosny obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystą akademię z okazji tego święta poprzedził Konkurs Wiedzy o Patronie i o Szkole przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII. Przedstawiciele samorządów klasowych rozwiązywali test „O Patronie i o Szkole”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i spostrzegawczością. Poziom klas był wyrównany. Po podliczeniu punktacji, jury w składzie: Agata Owczarek, Magdalena Talaga, Maria Narojczyk wyłoniło 3 pierwsze miejsca:

I miejsce – klasa VIIb
II miejsce – klasa VIIIc
III miejsce – klasa VIIIb

W/w klasy otrzymały słodycze, a za zajęcie I miejsca dla klasy VII b ufundowano „przekąski” na klasowego grilla.

Głównym punktem obchodów Święta Szkoły był program artystyczny w wykonaniu przedstawicieli klas: VIIIc, VIIIb, VIIb, VIIa, IVc, IIa. Przedstawiciele klasy VIIIa obsługiwali sprzęt techniczny.

Na samym początku Pani Dyrektor Agnieszka Kozłowska przedstawiła historię naszej szkoły. Następnie dziewczęta z klasy IIa przywitały wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej piosenką „Witajcie w naszej szkole”. Ich starsi koledzy i koleżanki wcielili się w postacie uczniów, którzy prowadzili dialog z absolwentem naszej szkoły. Mogliśmy się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć zarówno o szkole współczesnej, jak i tej, do której uczęszczali rodzice. Szkoła z przeszłości wypadła blado z teraźniejszą.

W związku z tym, że na Ukrainie trwa wojna i tamtejsi uczniowie zamiast korzystać z beztroskich chwil młodości i zabaw na salach gimnastycznych, muszą ukrywać się w schronach, nasi uczniowie w geście solidarności zadedykowali im piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”.

Młodsi uczniowie, jak zwyczaj nakazuje, przepędzili srogą zimę, paląc kukłę marzanny i pomogli wiośnie dotrzeć do naszych domów, ogródków i sadów. Słońce wyjrzało zza chmur od razu. Wracając do szkoły, musieliśmy zdejmować kurtki.

Maria Narojczyk
Agata Owczarek