ŚWIĘTO DYNI

Dnia 28 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto Dyni”. Każdy z przedszkolaków tego dnia przyniósł do przedszkola dynię. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń według wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz zabawy taneczne. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

Nauczycielki przedszkola